Životopis

Žijem v Žiline a s manželkou vychovávam dve deti.

V roku 1989 som študoval na Pedagogickej fakulte v Banskej Bystrici. Novembrové udalosti, do ktorých sme sa ako organizátori študentského hnutia naplno zapojili, boli pre mňa životným zážitkom. Túžili sme po slobode, o ktorú nás predchádzajúci režim oberal. Chceli sme mat možnosť slobodne cestovať, vyjadrovať sa, stretávať sa, podnikať, … Vtedy som si uvedomil, že sa chcem naplno venovať verejnej politike, ktorá dokáže takéto možnosti prinášať a rozvíjať.

Počas svojej predchádzajúcej kariéry som okrem podnikania pracoval ako pedagóg a výskumník vo Výskumnom a vývojovom ústave železníc. V rokoch 2002 - 2006 som pôsobil ako generálny sekretár SDKU. Bol som kreatívnym riaditeľom a v súčasnosti som spolumajiteľom reklamnej agentúry a vydavateľstva, ktoré podporuje vydávanie pôvodnej slovenskej tvorby, najmä mladých začínajúcich autorov.

Nebolo mi jedno, čo sa deje so správou mesta Žilina. Preto som v roku 2006 kandidoval na primátora Žiliny. V rokoch 2007 - 2010 som sa okrem primátora Žiliny stal aj predsedom združenia Euroregión Beskydy, zameraného na rozvoj turizmu a inicioval som vznik platformy spolupráce primátorov Žilinského kraja. Dobré manažovanie miest je podľa mňa základom stability Slovenska. Zlepšovanie stavu miest a obcí by som chcel presadzovať aj v parlamente.