Rozhovory

12.05.2011

Ivan Harman si v Bratislave zvyká na internátny život

Prečítajte si rozhovor pre MY Žilinské noviny.


Viac informácii

 
18.11.2010

Dlh Žiliny sa znížil

Zadlženosť Žiliny sa za posledné 4 roky znižuje. Mesto je menej zadlžené ako v roku 2006. Mesto Žilina si plní všetky svoje funkcie a prebiehajú aj významné investičné akcie. V niekoľkých médiách sa pred komunálnymi voľbami objavili nepresné informácie o zadlženosti mesta.
Viac informácii

 
19.11.2010

Čestný muž hrá férovo aj vo voľbách

Mnohí protikandidáti v týchto voľbách zvolili negatívnu kampaň. Otázkou je, či hrajú férovo a pracujú s overenými a pravdivými informáciami, alebo sa uchyľujú k výmyslom, lebo im neostáva nič iné, len na seba upozorniť prekrútenými informáciami a klamstvami.
Viac informácii

 
20.11.2010

O Auparku, Miragi, Hájiku, ale aj cyklotrasách

Rok 2007 bol v Žiline rokom veľkých zmien. Medzi najvýznamnejšie patrilo aj obnovenie odboru hlavného architekta, do čela ktorého sa postavil Ing. arch. Martin Pavelek (podpredseda Slovenskej komory architektov).
Viac informácii

 
21.11.2010

Manžela obdivujem za jeho čestnosť a zodpovednosť

EXKLUZÍVNE S ANDREOU HARMANOVOU - Je matkou dvoch detí, venuje sa vydavateľskej činnosti a je manželkou primátora Žiliny, ktorý sa, podľa jej slov, každý deň snaží urobiť z ich mesta slušné a spokojné miesto pre život. Rozhovor pre Žilinský večerník.
Viac informácii

 
19.11.2010

Žilina má konečne útulok pre psov

Občianske združenie Žilinský útulok a Mesto Žilina predstavili projekt najmodernejšieho útulku a karanténnej stanice na Slovensku. V oplotených kotercoch v Mojšovej Lúčke bude priestor pre minimálne 40 psov. V útulku budú umiestňované túlavé a týrané psy.
Viac informácii

 
21.10.2010

Verím v investície do kultúry a turizmu

Primátor Ivan Harman priamo na nedávnom stretnutí s kultúrnou obcou zopakoval zámer vytvoriť kultúrne centrum a mestské múzeum: „Sme jediné krajské mesto bez samostatnej organizácie, ktorá by sa cieľavedomo venovala rozvoju mestskej kultúry, bez kultúrneho centra."
Viac informácii

 
13.10.2010

Diaľnice sú pre naše mesto existenčne nevyhnutné

Ivan Harman spolu so svojimi kolegami, priamo na dobre známej ceste v Strečne, inicioval petíciu za urýchlené pokračovanie v dostavbe tunela Dubná skala a jeho napojenia v úseku diaľnice D1/E50 na úseku Hričovské Podhradie - Dubná skala – Hubová, úsek diaľnice D3/E75 Strážov – Brodno a rýchlostnej cesty R3.
Viac informácii

 
08.10.2010

Štvorkolky likvidujú psie exkrementy i drobný odpad

Niektorí ľudia na nich pokrikujú, že na trávniku nemajú čo robiť, iní im ukazujú, kam ešte majú ísť. Na sídliskách a v parkoch štvorkolky s vysávačmi likvidujú zvieracie exkrementy, mestské časti križujú netradičné motorové vysávače.
Viac informácii

 
30.09.2010

Žilinu tvoríme spolu

Lesopark nás všetkých príjemne zaskočil. Hovorí, že smeti nám tu nenosia Marťania a ani iné neznáme bytosti a že to, či bude Žilina krajšia a zelenšia, záleží aj na prístupe nás všetkých. O čistení mesta, vzťahu k životnému prostrediu a triedení odpadu a nových voľnočasových aktivitách v lesoparku. (MY Žilinské noviny)
Viac informácii

 
29.09.2010

„Zavedenie mýtneho systému je klamstvom.“

Objavili sa rôzne zvláštne „zaručene pravdivé“ informácie v súvislosti s činnosťou mesta, napr. aj o možnosti čerpania finančných prostriedkov z eurofondov na opravu komunikácií či o zavedení mýtneho systému v Žiline. Pre lepšiu orientáciu Žilinčanov sme položili otázky Ivanovi Harmanovi a Pavlovi Požonimu. (Žilinský večerník)
Viac informácii

 
27.09.2010

Ivan Harman - Pri zemi vďaka ľuďom

Tvrdí o sebe, že bol len náhradným riešením. Napriek tomu sa stal jedným z najväčších prekvapení posledných komunálnych volieb. Do mesta vniesol nový vietor a víziu otvorenosti voči ľuďom. Reč je o Ivanovi Harmanovi, primátorovi mesta Žilina. (MY Žilinské noviny)
Viac informácii

 
24.09.2010

Nové cesty a chodníky tu zostanú pre nás všetkých

V uliciach a mestských častiach je v týchto dňoch rušno. Niekoľkoročný poškodený asfalt mizne, cesty a chodníky dostávajú nový povrch. V Žiline prebieha historicky najväčšia rekonštrukcia komunikácií. Na prípravu a realizáciu tejto významnej investičnej akcie sme sa spýtali primátora Ivana Harmana.(Žilinské ECHO)
Viac informácii