Verejná výzva: Dovolenkujme na Slovensku!

Dovolenkujme na Slovensku!

Obraciam sa na všetkých občanov Slovenska s touto aktivitou a osobnou výzvou. DOVOLENKUJME NA SLOVENSKU! Doprajme si aspoň niekoľko dovolenkových dní na Slovensku, spoznávajme prírodné bohatstvá, ukážme našim blízkym a deťom históriu našich starých miest, hradov a zámkov, zaveďme ich do čarovných horských zákutí, navštevujme festivaly, splavujme rieky, objavme opäť našich významných rodákov a pripomeňme ich aj našim deťom. Aby poznali nielen Paríž, ale aj naše Slovensko. Možno sa z nich stanú práve takí vlastenci, na akých čakáme, ktorí nebudú preskakovať vatry, ale budú mať „len“ radi svoju vlasť.

Spoznávajme a podporujme to, čo nám je tak blízke!

Verím v rozvoj turizmu na Slovensku ako významného prostriedku zvýšenia prosperity našej ekonomiky. Viem, že cestovný ruch na Slovensku je trochu spiaca princezná, ale všetci jej môžeme pomôcť. Pomôžeme tak aj sebe. Ak máte podobnú vieru ako ja, prosím, podporte túto aktivitu. Každé euro, ktoré minieme doma, znamená podporu našej domácej ekonomiky.

Slovensko má všetky predpoklady rozvoja cestovného ruchu a veľa krásnych miest pre kvalitnú dovolenku. Cestovný ruch na Slovensku môže pomôcť nášmu hospodárstvu, môže pomôcť všetkým nám. Skúsenosti z okolitých krajín hovoria jasnou rečou. Ako príklad nemusí slúžiť len Rakúsko, ale napríklad aj Maďarsko či Česká republika kde už dávno pochopili, že cestovný ruch je najefektívnejším „priemyslom“, ktorý dokáže zamestnať ľudí aj tam, kde neexistuje žiadna výroba.

Ďakujem za podporu tejto myšlienky.

Svoju podporu môžete vyjadriť aj na sociálnej sieti FACEBOOK.s pozdravom
Ivan Harman, poslanec NR SR

 

ilustračné foto A. Vojček, zdroj www.slovakia.travel.sk

Naspäť