Výstavba skateparku sa začala

Vážení priatelia, po niekoľkoročnom úpornom snažení máme pre Vás dobré správy. V pondelok 25. októbra sa na Vodnom diele v Žiline začalo s výstavbou dlhoočakávaného skateparku! Bude záležať už len na počasí, či sa podarí ukončiť práce ešte v tomto roku alebo na jar 2011.

História

Snaha mesta vybudovať na jeho území skatepark spadá ešte do roku 2007. V tomto období boli na projekt vyčlenené potrebné finančné prostriedky, ale celý proces bol odďaľovaný nedostatkom vhodných pozemkov, ktoré by boli zároveň majetkovo vysporiadané. Schodné riešenie sa podarilo nájsť začiatkom roku 2010, keď sa mesto pokúsilo získať do prenájmu pozemok pri Vodnom diele Žilina, patriaci vodohospodárom. Na jeseň tohto roku boli s konečnou platnosťou uzatvorené potrebné dohody a mohlo sa začať s výstavbou :-)

V celom procese plánovania boli zapojení aj samotní skateri (Marián Hrnčiar, Mišo a Paľo Horeční, Julo Petrík, Michal Benko), ktorí malimožnosť všetky rozhodnutia pripomienkovať a sami tak určiť, ako má žilinský skatepark vyzerať. S ich pomocou bol spomedzi troch kandidátov vybraný aj realizátor projektu - česká partia Parkpilot (parkpilot.cz), ktorá v minulosti získala prestížne ocenenie Boardawards za skatepark v Hradci Králové.

Miloš Ogurčák - organizátor Slovenského Skateboardového pohára, sa k výstavbe žilinského skateparku vyjadril nasledovne:

"V prípade dostatočnej kvality skateparku môže byť budúci rok Vaše mesto zaradené do Slovenského Skateboardového Pohára, tohto roku sa šiel u nás v Spišskej Novej Vsi, ďalej v Martine, Bánovciach nad Bebravou, Liptovskom Mikuláši a finále bolo v Košiciach (video)."

Držíme všetkým žilinským skaterom palce a veríme, že už budúci rok budeme môcť privítať v našom meste celoslovenskú skateboardovú konkurenciu a nedostatok na tvári Žiliny, v podobe chýbajúceho skateparku, bude týmto definitívne zmazaný!

Dokumenty:

Naspäť