Žilinčania pomáhajú východu

Pomoc od Žilinčanov bude po konzultácii s pracovníkmi humanitárnej organizácie smerovať do obcí v Prešovskom a Košickom kraji . Občania môžu priniesť veci počas pracovných dní (po - pia, od 8.00 – 17.00 h) na Mestský úrad v Žiline. Zbierka potrvá do 10. júla. Bližšie informácie - tel. kontakt: 7063407.


Po kontakte so zástupcami slovenskej pobočky humanitárnej organizácie Člověk v tísni (www.clovekvtisni.sk) sme boli informovaní, že vo všetkých obciach potrebujú najmä: detské plienky, handry, čistiace prostriedky, dezinfekčné prostriedky, farby – Primalex a pod., gumené rukavice, Savo proti plesniam, repelenty proti komárom, fenistil.

Zároven prebieha v Žiline aj zbierka na základných školách:
Školy v zaplavených oblastiach potrebujú školské pomôcky: výkresy, farby, zošity, ceruzky, pastelky, perá, kancelárske papiere. Zbierky na školách si koordinujú riaditelia škôl, sú určené predovšetkým žiakom a ich rodičom, zbierky na školách končia 29. 6. 2010. Pre lepšiu organizáciu pri odvoze prosíme o triedenie materiálu podľa účelu. Odvoz budeme zabezpečovať od 29. júna. V prípade potreby kontaktujte odbor školstva a mládeže v Žiline, Kontakt: tel. č. 7063202, 7063214.
 

Ďakujem.

Naspäť